Ancora

Porady dla wierzycieli i dłużników.

Porady

Wróć do listy porad

Błędy wierzycieli, które zachęcają do nieregulowania wierzytelności

Obecnie problemem dla wielu przedsiębiorców, który zagraża ich działalności są nierzetelni kontrahenci, którzy nie płacą terminowo lub w ogóle za odebrany towar lub świadczoną na ich rzecz usługę. Niestety, takie zachowania zdarzają się coraz częściej.

Dlatego też tylko właściwe postępowanie wobec kontrahentów może uchronić firmę przed nieuczciwymi dłużnikami. Poniżej przedstawiamy listę błędów, które najczęściej są popełniane przez polskich przedsiębiorców:

 • Brak dobrze skonstruowanej umowy, która określa obowiązki stron umowy, a także zabezpiecza ich interesy
 • Brak wewnętrznej, jednolitej polityki windykacyjnej w firmie. Firmy stosują działania windykacyjne, które są nieskuteczne, za to skutecznie odstraszają ich obecnych i potencjalnych klientów
 • Brak systemu motywacyjnego dla pracowników firmy, który wspierałby lepszy spływ należności. Często premie dla osób odpowiedzialnych za sprzedaż udzielane są tylko za osiągnięty obrót firmy, a nie za realny spływ należności
 • Zbyt długi czas reakcji na opóźnienia w płatnościach. Taka sytuacja skutecznie przyzwyczaja klientów do lekceważenia interesów wierzyciela.
 • Brak konsekwencji w działaniu, co skutkuje tym, iż dłużnik przyzwyczaja się, iż nie poniesie on żadnych konsekwencji za opóźnianie płatności.
 • Brak profesjonalnych kontaktów z dłużnikami powoduje, że szanse na ściągnięcie należności drastycznie maleją.
 •  

  Nawiązanie współpracy z firmą ANCORA-FINANSE pozwala Klientom na wyodrębnienie ze swojej struktury organizacyjnej procesów związanych z regulacjami prawnymi pomiędzy Klientem, a jego kontrahentami, zarządzaniem należnościami i windykacją, co znacznie obniża koszty i przyspiesza odzyskanie trudnych wierzytelności, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej kontroli nad całym procesem.

  6

  do góry

  Arkana

  Naszym partnerem jest
  Kancelaria Prawna
  ARKANA